Kroonika

16.07.2022
Avati Toomkooli vilistlase Eberhard Vogdti mäletuskivi
Täna avati Kohatus meie kooli vilistlane Eberhard Vogdti mäletuskivi. See mälestuskivi valmis tänu Spordiajaloo Klubile Alfred ja oma rahalise panuse andis ka Toomkooli pere. Toomkooli esindasid üritusel õp Ahti Saares ja õppealajuhataja Heiki Haljasorg. Eberhard Vogdt võitis Amsterdami olümpiamängudel pronksmedali purjetamises. Ta lõpetas Toomkooli 1921 ja on siiani kuulsaim sportlastest Toomkooli vilistlane.

13.07.2022
Toomkooli õpilane saavutas maailmameistrivõistlustel II koha purjetamises
Tallinna Toomkooli õpilane Pärtel Orusalu (6.p) saabus äsja tagasi purjetamise maailmameistrivõistlustelt Türgist. Oma klassis saavutas ta teise koha (Emeraldis).
Teadaolevalt on ta esimene eestlane, kes pääsenud poodiumile optimist-klassis maailmameistrivõistlustel. Purjetamises on Toomkooli õpilased varemgi tublid olnud. Vilistlane Eberhard Vogdt saavutas Amsterdami olümpiamängudel 1928 pronkmedali (6R-klass). Eberhard Vogdtile avatakse sellel nädalal ka mälestusmärk. Pärtel on pildil vasakult esimene (II koht).

06.05.2022
Tallinna Toomkooli direktor Egle Viilma pälvis Tallinna teenetemärgi
Tallinna Linnavolikogu otsustas 05. mail toimunud istungil teenetemärkide saajad. 22 inimese seas pälvis tänavu Tallinna teenetemärgi ka Tallinna Toomkooli direktor Egle Viilma, kes pälvis tunnustuse ajaloolise, 700 aasta vanuse Tallinna Toomkooli eestvedamise, kultuuripärandi hoidmise ja edendamise eest.Tallinna Toomkool on XIII sajandil asutatud ning XX sajandil keeruliste ajaloosündmuste mõjul tegevuse katkestanud Tallinna Toomkooli (Domschule zu Reval) tegevuse jätkaja. Tallinna Toomkool on Eesti vanim tegutsev kool, mida on esmakordselt mainitud Taani kuninga Erik VI Menvedi poolt välja
antud kooliprivileegi ürikus 3. jaanuaril 1319. aastal.

14.03.2022
Emakeelepäev Toomkoolis
Emakeelepäevaks selgitasime taas välja, kellel on ilusaim käekiri või kes tunneb õigekirja kõige paremini. Raamatukogude aastale mõeldes, sättisid algklasside lapsed kabelisse üles vahva näituse oma lemmikraamatutest. Õige pea saame taolise näitusega tutvuda ka Rüütli tänava koolimajas.

11.03.2022

Tallinna Toomkool aitab Ukrainat
Tallinna Toomkooli pere valutab südant Ukraina pärast, nagu enamus Eesti inimesigi. Suur tänu meie kooli peredele, kes paljude esmatarbekaupadega soovisid ukrainlasi toetada. Eile toimetasime need Ukraina Kultuurikeskusesse ja loodame, et Eestisse jõudnud sõjapõgenikel on neist pisut abi.

24.02.2022
President Alar Karis abikaasaga meie laululapsi tänamas