Tallinna Toomkool tähistab 2019. aastal esmamainimise 700. aastapäeva

3. jaanuaril 2019 möödus 700 aastat 2011. aastal taasavatud Tallinna Toomkooli esmamainimisest. Esimesed kirjalikud andmed Tallinna Toomkoolist pärinevad 3. jaanuarist 1319, mil Taani kuningas Erik VI Menved lubas toomkapiitlile koolipidamise ainuõiguse Tallinnas, mis teeb Tallinna Toomkoolist täna Eesti vanima tegutseva kooli.

Seoses 700. aastapäevaga tähistatakse käesolevat aastat Tallinna Toomkooli juubeliaastana, mille kestel toimub palju kooli väärikale sünnipäevale pühendadatud sündmusei. Ülevaade ja info kooli juubeliaasta ettevõtmistest on koondatud käesolevale lehele.

Juubeliaasta sündmuste KAVA

7. jaanuaril kell 9 tuleme Toomkirikusse Toomkooli sünnipäeva pidulikule PEREJUMALATEENISTUSELE. Seejärel tähistavad õpilased koolis aastapäeva suure mälumängu ning ühise torditegemise ja -söömisega.

11. veebruaril ilmub koostöös AS Eesti Postiga Toomkooli 700. aastapäevale pühendatud MARGIPLOKK koos esimese päeva ümbriku ja pitsatiga. Margiploki ja ümbriku esitlus toimub 11. veebruaril kell 12 Tallinna Raekojas. Täpsemalt loe SIIT.

14. veebruaril toimub aastapäevale pühendatud HARIDUSKONVERENTS Eesti Teaduste Akadeemia saalis ning KONTSERT-VASTUVÕTT Õpetajate majas. Samal päeval esitleme ka RAAMATUT „Toomkooli ajalugu 1319–1939“. Täpsemalt loe SIIT.

14. märtsiks ilmus meie kooli esimene ALMANAHH „Toomhelmed“.

3. aprillil toimus Toomkooli Rüütli tänava majas Eduard Ahrensi KEELEKONVERENTS

16. mail tähistame KONTSERTAKTUSEGA emadepäeva.

3. mail teeme head ja pühendame selle oma kooli vilistlastele pidades VILISTASTEPÄEVA. Loe rohkem SIIT.

4. juunil Toomkooli 8. klasside õpilased andsid Amalieborgi kuningalossis Kopenhaagenis üle Taani kuninganna Margrethe II-le adresseeritud tervituskirja Dannebrogi 800. aastapäeva ja Tallinna Toomkooli 700. aastapäeva puhul. Tervituskirja tekst on leitav SIIT.

11. juunil lõpetab 2018/2019 õppeaasta JUMALATEENISTUS Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus.

11. juunist - 11. septembrini Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu balitka saalis ja II korruse vitriinigaleriis NÄITUS "Tallinna Toomkool 700 - Raamatuid Tallinna Toomkooli õpetajate raamatukogust". Täpsemalt loe SIIT.

1. septembril alustame uut kooliaastat piduliku AKTUSEGA Tallinna Toomkirikus.

7. oktoobril Tallinna Linnamuuseumis näituse "Tallinna Toomkool - Eesti hariduse nurgakivi" avamine. Täpsemalt loe SIIT.

11. oktoobri ajalookonverentsil „Toomkool 700“, mis toimub Toompäevade raames. Esitleme kooli ajalugu käsitlevat raamatut ning saab näha näitust 700-aastasest Toomkoolist.

6. jaanuaril 2020 lõpetab juubeliaasta pidulik jumalateenistus Toomkirikus.

Täpsemat infot Tallinna Toomkooli juubeliaastaga seoses saab tallinna.toomkool@eelk.ee või telefonil 648 4881. Meedia ja avalike suhetega seotud kontaktisik Tallinna Toomkooli juubeliaastaga seoses on Regina Hansen, regina.hansen@eelk.ee, telefon 627 7367, 5191 2995.